Yıldız isim İstanbul’a geliyor…

Süper Lig’de adım adım şampiyonluğa yürüyen Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Galatasaray, birçok ismi listesine alsa da devre arasındaki önceliklerini belirlemiş durumda. Sarı-Kırmızılılar, 5 Mart’a kadar listesindeki iki ismin transferini noktalamanın peşinde.

ÖNCELİK ONLARDA: WRIGHT & ZAKHARYAN

Galatasaray, 5 Mart’a kadar transferde önceliği işte bu iki isme veriyor. Forvete Haji Wright takviyesi doğrultusunda Antalyaspor’la görüşmelerini sürdüren Galatasaray, asıl sürprizi Arsen Zakharyan’la yapmaya hazırlanıyor. Sarı-Kırmızılılar, “Suya düştü” gözüyle bakılan genç oyuncunun transferinde mutlu sona yaklaştı.

Forvet hattı şekilleniyor
Haji Wright operasyonu Galatasaray’ın istediği gibi gerçekleşirse, gelecek sezonun golcü hattı da büyük ölçüde şekillenmiş olacak. Yönetim bir sonraki aşamada tüm mesaisini Icardi’nin bonservisini almak üzere harcayacak. 38 yaşına girmeye hazırlanan Gomis’le de sezon sonunda yolların ayrılması bekleniyor. Icardi ve Wright ikilisine alternatif olarak yerli bir forvet takviyesi daha yapılması gündemde. Ancak operasyonun bu kısmına, Icardi’nin durumuna göre start verilecek.

Aileyi ikna etmek istiyorlar
Galatasaray’ın 5 Mart’a kadar uzayan ara transfer döneminde asıl yapmak istediği sürpriz ise yine Rusya’dan. Sarı-Kırmızılılar, “Tamamen rafa kalktı” denilen Arsen Zakharyan transferinde yeniden avantajlı noktaya geldi. Ülkedeki baskıya rağmen Dinamo Moskova’nın, Galatasaray’ın teklifine olumlu yaklaştığı öğrenildi. Galatasaray Yönetimi’nin şimdiki hedefi, 19 yaşındaki orta saha oyuncusunun ailesini ikna edebilmek. Son güne kadar aileyle görüşmelerin devam etmesi bekleniyor.

Bir taşla iki kuş birden
Aslan’ın Zakharyan’da ısrarcı olmasının sebeplerinden biri, Chelsea’nin de transfer listesindeki genç futbolcunun yüksek potansiyeli. Bununla birlikte Moskova ekibinde forvet arkasında oynayan Zakharyan’ın aynı zamanda 8 numara pozisyonunda da görev yapabilmesi. Sarı-Kırmızılılar böylece hem Mertens’i hem de Oliveira’yı yedeklerken, gelecek için de çok önemli bir yatırım yapmış olacak. Galatasaray’ın Zakharyan’ın bonservisi için gözden çıkardığı rakam 13 milyon Euro civarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir