Kerem Aktürkoğlu Takımdan Ayrılıyor

Galatasaray’ın ve Türk futbolunun yükselen değerlerinden biri olan Kerem Aktürkoğlu, sezon sonunda rekor bedelle Avrupa’ya gidebilir.

Sarı kırmızılı takımda Kerem Aktürkoğlu dönemi bitiyor. Geçtiğimiz sezon sonunda Avrupa hedefini gerçekleştirmek isteyen oyuncuya gelen teklifler beklenen seviyede olmayınca Kerem Aktürkoğlu takımdan ayrılmamıştı.

KEREM AKTÜRKOĞLU TRANSFERİ OCAK AYINDA DA YATTI

Avrupa hayallerini erteleyen Kerem Aktürkoğlu için ara transfer döneminde Galatasaray’ın kapısı bir kez daha çalındı. İtalyan devi Milan, Kerem için 8 milyon euroluk teklifini Galatasaray’a iletti. Rakamı düşük bulan Galatasaray, teklifi anında geri çevirdi.

KEREM AKTÜRKOĞLU’NUN HAYALİ SEZON SONUNDA GERÇEKLEŞECEK

Diğer taraftan Milan, Kerem Aktürkoğlu’ndan vazgeçmiş değil. İtalyan devi sezon sonunda Galatasaray’ın kapısını bir kez daha çalacak. Sarı-Kırmızılıların genç oyuncu için beklentisi en az 15 milyon euro. Milan’ın bu rakama çıkması durumunda 2023-24 sezonu öncesi Galatasaray’da ilk ayrılık Kerem Aktürkoğlu ile yaşanacak.

Kerem Aktürkoğlu’nun potansiyeli ve yeteneği, Galatasaray yönetimini bu genç futbolcunun geleceğine yatırım yapmaya teşvik etti. Bu yatırımın karşılığını almak içinse Kerem Aktürkoğlu’nun yüksek bir bedelle satılması gerekiyor. Eğer bu transfer 15 milyon euro veya daha yüksek bir rakama gerçekleşirse, Kerem Aktürkoğlu Galatasaray tarihinde en yüksek bedelli yerli transfer satışı olarak tarihe geçecek.

Bu alanda rekor şu anda 13 milyon euro ile Arda Turan’da bulunuyor. Arda Turan, 2011 yılında Atletico Madrid’e transfer olmuş ve bu transfer Galatasaray’a 13 milyon euro bonservis bedeli getirmişti. Ancak Kerem Aktürkoğlu’nun transferinin 15 milyon euro veya daha yüksek bir rakamla gerçekleşmesi halinde, Arda Turan’ın rekoru da kırılmış olacak.

Galatasaray yönetimi, Kerem Aktürkoğlu’nun potansiyelini tanıyan ve ona güvenen bir yönetim olarak biliniyor. Kerem Aktürkoğlu da bu güveni sahada gösterdiği performansla geri ödüyor. Genç futbolcu, teknik direktör Fatih Terim’in kadrosunda önemli bir yer edinmiş durumda ve geleceği oldukça parlak görünüyor.

Kerem Aktürkoğlu’nun transferi için Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden tekliflerin gelmesi bekleniyor. Ancak Galatasaray, genç oyuncunun yeteneğine göre uygun bir fiyatta anlaşmayı hedefliyor. Bu transferin gerçekleşmesi halinde, Kerem Aktürkoğlu Galatasaray’ın en değerli futbolcuları arasına katılacak ve kulübüne büyük bir gelir sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir